niedziela, 12 lutego 2017

Stare Gry Online - Alladyn

 Stare Gry Online - Alladyn. (Disney Aladdin )


 

Disney Aladdin to gra platformowo-zręcznościowa  wideo opracowana i wydana 1994 roku przez Virgin Games i Disneya zrobione na podstawie filmu z 1992 roku pod tym samym tytułem. Gra została wydana na Sega Genesis w listopadzie 1993 roku, a następnie została przeniesiona na komputery Amiga i MS-DOS w roku następnym. NES i Game Boy otrzymały przerobione wersje.

Gracz kontroluje Aladdina, który musi torować sobie drogę przez kilka poziomów, które sa oparte na lokalizacjach z filmu: Na ulicach i dachach Agrabah, jaskinia cudów(Cave of Wonders) i Lochu Sułtana, aż do ostatecznej konfrontacji w pałacu wielkiego wezyra Jafara. Strażnicy, a także zwierzęta Sułtana będą utrudniać Aladdynowi jego misje. On może atakować zarówno z bliskiej odległości z szablą, jak i rzucać jabłkami(ich ilość jest ograniczona). Obok jabłek, Aladyn może również zbierać kamienie. które będziesz mógł wymianiać na dodatkowe "życia". Znalezienie ikony Genie lub Abu  umożliwia rozegranie rund bonusowych.  W ABU rundzie bonusowej, gracz steruje małą małpkę, który ma złapać bonusy, które spadają z nieba, ale bez dotykania jakichkolwiek niepożądanych obiektów, takich jak skały i garnki.

Gra Aladdin jest jak na tamte czasy świetnie dopracowana zarówno graficznie jak i dźwiękowo. Jest ciekawa i bardzo grywalna. Disney to zawsze klasa sama w sobie.

  Stare Gry Online - Alladyn

Brak komentarzy: